Enerji ve Rüzgar Türbinleri

Ulaşım, iletişim, ısınma, ışık – bunların hepsi enerji ve elektriğe muhtaçtır. Hayatımızı sürdürebilmek ve yenilikler geliştirebilmemiz için gerekli olan gücü, üst düzey slip ringlerimizin kullanılması gerektiği rüzgar türbinleri, petrol sahaları vb. enerji tesislerinden sağlarız.

Rüzgar Türbini

Rüzgar türbinleri dünya piyasasında, elektrik üretimi alanında en büyük enerji alanlarından biridir. Rüzgar gücünü elektrik gücüne çevirebilen bu makinelerin yapısı ve mekanizmaları ile alakalı birçok sektör kurulmuştur. Rüzgar türbinleri ve sağladıkları enerji için vazgeçilmez mekanizmalardan bir tanesi de üretimini ve tedariğini gerçekleştirdiğimiz slip ringlerimizdir. Rüzgar türbinlerinin pervanelerinin bulunduğu kafa kısmı da gövdeden bağımsız bir biçimde dönmek zorundadır. Bunun nedeni ise gelen rüzgarın açısına dik bir açı sağlayarak maksimum rüzgar gücünü elde edebilmektir. Tabii ki bu dönüş esnasında dönmekte olan kafa kısmından sabit olan gövde kısmına elektrik enerjisinin aktarılması gerekmektedir. İşte bu noktada sabit yapıdan dönen yapıya elektrik güç ve sinyal iletimini mümkün kılan slip ringler kullanılmalıdır.

Deniz Dibinden Madde Çıkarılması

Enerji alanında büyük bir sektör olan deniz dibinden petrol ve değerli madde çıkarılması, günümüzde birçok ülkede artarak kullanılmaktadır. Bu maddelerin yüzlerce metre derinliğindeki denizlerin dibinden çıkarılması doğal olarak üst düzey bir teknoloji gereksinimi duymaktadır. Bu karmaşık sistemlerde sabit yapılardan dönmekte olan yapılara elektrik gücü ve sinyal iletimi gerektiği durumlar da olmaktadır. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için de sabit alandan dönen alana sinyal ve elektrik gücü iletimini mümkün kılan slip ringler kullanılmaktadır.

Petrol Sahaları

Petrol konusunda dünyamızda artmakta olan küresel rekabet, gün geçtikçe daha da önemli bir hale gelmekte. Bu yüzden böyle önemli bir maddeyi doğru bir şekilde çıkarabilmek de çok büyük önem arz ediyor. Bu işlemi mümkün kılan makinelerin sistemleri çok dayanıklı ve gelişmiş olmak zorundadır. Bu sistemlerin görevlerini yapabilmesi için bazı sabit yapılardan dönmekte olan yapılara elektrik gücü ve sinyali iletilmesi gerekmektedir. Bu iletim de ancak sabit yapıdan dönen yapıya elektrik gücü ve sinyal iletimini mümkün kılan slip ringler ile mümkün hale gelmektedir.