Medikal Laboratuvar Ekipmanları

Medikal laboratuvar ekipmanları ve cihazlarının en önemli özellikleri, her zaman doğru sonuç vermeleri ve güvenilir olmalarıdır. Bütün bu sistemleri oluşturan elektronik ve mekanik parçalara olan talep her geçen gün daha da karşılanamaz bir seviyeye gelmektedir. Elektromekanik bir parça olan slip ringlerimiz, sabit bir yapıdan dönen bir yapıya güç, sinyal, ışık, gaz, sıvı ve veri aktarımına izin vermektedir.

Şirketimiz, medikal laboratuvar ekipmanları için çözüm sağlama konusunda sağlam bir geçmişe sahiptir. Şirketimizin üretimini ve tedariğini yapmış olduğu slip ringlerimiz, güç, sinyal ve veri aktarımı gerektiren, CT tarayıcılarında, MRI sistemlerinde, yüksek çözünürlüklü ultrason sistemlerinde, dijital mamografi sistemlerinde, tıbbi santrifüjlerde, tavan pandantiflerinde, cerrahi ışıklarda ve benzeri bir çok uygulamada maksimum güvenilirlik ve minimum hatayla çalışmaktadır.

En çok kullanıldığı tıp alanlarından biri olan CT tarayıcılar büyük çaplı slip ring sistemlerini kullanmaktadır. CT tarayıcıların görüntü verisini, dönen X-Ray algılayıcısından veri işleyen sabit bilgisayara iletmesi gerekmektedir. Bu işlem ancak slip ring kullanımı ile mümkün olur. Bu slip ringlerin, büyük iç çap ölçüsüne sahip olmakla beraber büyük miktarda veriyi de yüksek hızda iletmesi gerekmektedir.