Vinçler ve Ağır Sanayi Araçları

Limanlar ve fabrikalarda bulunan ağır sanayi uygulamalarının (vinçler gibi) çok zorlu koşullarda bile çalışması gerekmektedir. Bu sebeple bu uygulamalarda kullanılan otomasyon malzemeleri de çok dayanıklı, esnek ve güçlü olmalıdır. Bu sektörde yaygın olarak kullanılan ürünlerden biri de slip ringlerdir. Slip ringler sabit bir alandan dönen bir alana güç, sinyal, gaz, sıvı ve ışık iletimini sağlar. Bahsettiğimiz zorlu koşullar altında çalışmak üzere tasarlanmış özel slip ring modelleri de bulunmaktadır. Bu slip ringler kullanıcının ihtiyacına göre su-toz koruması, yüksek veya çok düşük sıcaklıklarda çalışma, büyük iç çap ölçüleri ve daha birçok özellik içerecek şekilde genel olarak tüm vinçler ve ağır sanayi araçları için imal edilebilir.

Atık Su Arıtımı

Atık su arıtımını sistemlerinin olmazsa olmazı döner köprülü sıyırıcılardır. Bu sıyırıcılar, dairesel çökeltme havuzları için imal edilmiştir. Bu sıyırıcıların üzerinde birçok mekanizma ve sensörler bulunur. Bunların çalışması için gereken elektrik gücü ve sinyallerin, dönme esnasında da kesintisiz bir şekilde iletilmesi gerekmektedir. Bu iletimin sağlanması için slip ringler kullanılır.

Demir Çelik Fabrikaları

Demir çelik fabrikalarında kullanılan mekanizmaların patlamaya dayanıklı, su ve toza karşı korumalı ve her tür titreşime veya zorlu koşullara karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Elimizde bulunan ve gerektiğinde imal edebileceğiz, ihtiyaca göre şekillenen slip ring modelleri, demir çelik kullanılabilecek sabit alandan dönen alana güç, sinyal, hava ve su iletimi gerektiren her tür uygulamada yüksek güvenilirlikle kullanılabilir.

Limanlar

Limanlarda kullanılan mekanizmaların patlamaya dayanıklı, su ve toza karşı korumalı ve her tür titreşime veya zorlu koşullara karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Elimizde bulunan ve gerektiğinde imal edebileceğiz, ihtiyaca göre şekillenen slip ring modelleri, limanlarda kullanılabilecek sabit alandan dönen alana güç, sinyal, hava ve su iletimi gerektiren her tür uygulamada yüksek güvenilirlikle kullanılabilir.

Vinç Uygulamaları

Günümüzdeki bazı uygulamalarda vinçlerin, sürekli dönerek çalışması gerekmektedir. Bu esnada sabit ortamdan dönen kısma güç ve/veya sinyal aktarılması gerekmektedir.